Regały z półkami z płyty wiórowej
Przeznaczeniem regałów półkowych jest składowanie towarów niespaletyzowanych – w magazynach, hurtowniach, sklepach, ale też archiwach. Regały z płyty są solidnie wykonane, dlatego będą spełniały swoją funkcję przez długi czas. Mogą posiadać zastawki boczne oraz tylne, które zapobiegają wypadaniu dokumentów lub innych niewielkich przedmiotów. Ich cechą charakterystyczną jest lekkość oraz prostota montażu. Wolnostojące regały półkowe z płyt wiórowych znajdują zastosowanie jako meble magazynowe do składowania zarówno lekkich (model S100, E200, WS100), jak i cięższych towarów (G220, A500). Można wyróżnić warianty podstawowe i dostawne. Regał z płyty wiórowej cechuje się przede wszystkim uniwersalnością zastosowań, szybkim montażem oraz możliwością zabudowy szeregowej. Ponadto są niezwykle solidne – nasze regały z płyty wytrzymują obciążenie nawet kilkuset kilogramów. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w biurach, jak i hurtowniach przemysłowych.
Zastosowania regałów z płyty wiórowej
Dzięki wielu możliwościom konstrukcyjnym produkty te sprawdzą się doskonale zarówno w magazynach czy archiwach, jak i warsztatach lub garażach. Oferowane modele różnią się od siebie maksymalnym obciążeniem półek, dlatego wybierając najlepiej dopasowany regał z płyty wiórowej, należy zwrócić uwagę na to, w jakim celu będzie wykorzystywany. Znajdzie on swoje zastosowanie również w użytku prywatnym – w spiżarniach lub piwnicach. Podczas montażu ważne jest, aby konstrukcja została ustawiona na płaskiej powierzchni. Regały z płyty wybierane są najczęściej do zorganizowania przestrzeni w miejscach wykonywanej pracy lub przechowywania dokumentacji w archiwach. Ich pojemność i wytrzymałość pozwala optymalnie zagospodarować miejsce przeznaczone do magazynowania różnych przedmiotów.
Budowa regału półkowego
Konstrukcja produktów wykonana jest z profili stalowych lakierowanych farbą proszkową w kolorze czarnym, popielatym lub niebieskim. Regały z płyty występują też w wersji ocynkowanej. Półki z płyt wiórowych mają grubość 16 mm – mogą przy tym udźwignąć od 100 do 500 kg. Cechą charakterystyczną niektórych modeli jest konstrukcja zaczepowa, co umożliwia szybki i łatwy montaż oraz demontaż. Wolnostojące regały z płyty wiórowej (np. E200) posiadają konstrukcję umożliwiającą łączenie kilku, kilkunastu sztuk mebli stojących obok siebie za pomocą dedykowanych złączy, dzięki czemu możliwe jest budowanie ciągów regałów na całą ścianę. W skład zestawu wchodzą słupy nośne, półki składające się z poprzeczek i płyt wiórowych, a w przypadku wariantów skręcanych (WS100) – śruby do skręcania, elementy usztywniające i stopki pod nogi. Regały z płyty są dostępne w różnorodnych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich zarówno do rozmiarów przechowywanego towaru, jak i do wielkości pomieszczenia. Przykładowo, regał zaczepowy z półką wiórową S100 może mieć wysokość od 100 do 250 cm, szerokość do 100 cm, głębokość od 300 do 800 mm. Regulacja wysokości półek w tym modelu możliwa jest co 67 mm. Dopuszczalne obciążenie takiej półki to 100 kg i 500 kg na całą konstrukcję.
Wszystkie regały znajdujące się w ofercie są zgodne z Polską Normą PN-88/M-78321 i PN-88/M-78320.